O nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy osobami zaangażowanymi w leczenie nowotworów złośliwych.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło zaobserwować ogromny postęp we wszystkich metodach leczenia: chirurgia, radioterapia, czy leczenie systemowe, zwane często przez chorych „nowoczesną chemioterapią”, dzięki dodaniu do cytostatyków leczenia biologicznego, m.in. przeciwciał monoklonalnych, czy terapii ukierunkowanych molekularnie.

Pomimo to, nie osiągamy sukcesu u wszystkich chorych, bo zmagamy się z drugim przeciwnikiem, zwanym stopniem zaawansowania w momencie rozpoznania nowotworu złośliwego.

I temu „przeciwnikowi” wypowiadamy wojnę! A Was zapraszamy do naszej drużyny.

W tym celu utworzyliśmy Stowarzyszenie do spaw profilaktyki onkologicznej.

Celem naszego Stowarzyszenia jest mieć wpływ na zmniejszenie śmiertelności z powodu raka!

A ma to nastąpić poprzez zdiagnozowanie go na jak najwcześniejszym etapie choroby, a najlepiej na uniknięciu zachorowania.

Nasze Stowarzyszenie nie jest skierowane do ludzi z objawami raka. Jeżeli podejrzewasz, że go masz, niezwłocznie udaj się do lekarza!

Stworzyliśmy platformę dla ludzi zdrowych, bądź takich, którym wydaje się, że są zdrowi, aby zdążyć wyprzedzić raka!

Zapraszamy na pokład!

dr hab. med. Wojciech Rogowski profesor Uniwersytetu Pomorskiego

Rola w projekcie: czuwanie nad całością czyli zarządzanie załogą i przebiegiem procesu tworzenia wyprzedzicraka.pl

Jestem onkologiem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Jedną z moich zawodowych pasji jest rak piersi. To właśnie temu zagadnieniu poświęcona była moja praca doktorska, której obrona miała miejsce w 2000.

W przeszłości kierowałem Oddziałem Onkologicznym w Szpitalu MSWiA w Olsztynie, obecnie prowadzę Oddział Onkologiczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, dla pacjentów jestem również osiągalny w Centrum Medycznym ARR w Gdańsku.

Mam też w swoim życiorysie ciekawy epizod zarządczy, kiedy to przez cztery lata, jako Dyrektor Medyczny, współtworzyłem największą prywatną sieć onkologiczną, funkcjonującą dziś jako Luxmed Onkologia w Warszawie.

Uwielbiam dydaktykę, uczę studentów i realizuję się podczas dwóch ogólnopolskich sympozjów: Warmińsko-Mazurskich Warsztatów Onkologicznych w Olsztynie i SympUron w Gdańsku. Działam też naukowo.

Ponad 30 letnie doświadczenie zawodowe pokazało mi, że oprócz znacznego dynamicznego rozwoju onkologii, przybywających nowych leków, możemy zrobić konkurencyjny kamień milowy: „Wyprzedzić Raka”.

Stąd zachęcamy Was do dbania o siebie, zanim zachorujecie.

Prywatnie jestem mężem Alicji, dermatologa, pasjonującej się wideodermatoskopią i laseroterapią, a także jestem ojcem Aleksandry Rogowskiej-Lichnerowicz, którą możecie zobaczyć na ekranie w programie Dzień Dobry TVN, jako prowadzącą Biznes Show Info, najczęściej w piątki.

A przede mną jeszcze wiele krajów do zwiedzenia i nie zamierzam czekać do emerytury 🙂

dr n. med i n. o zdr. Ewa Wachuła

Rola w projekcie: odpowiada za wartość merytoryczną treści medycznych wyprzedzicraka.pl

Moje wieloletnie doświadczenia, jako onkologa klinicznego, zdobywałam w dużych ośrodkach akademickich i Centrach Onkologii m.in w Olsztynie, Katowicach i aktualnie w Gdyni.

W 2020 r. obroniłam pracę doktorską dotyczącą poszukiwania czynników mogących mieć wpływ na rozwój guzków płuca u palaczy tytoniu w badaniach przesiewowych wczesnego wykrywania raka płuca.

Od 2015 r. ściśle współpracuję z Kliniką Endokrynologii w Katowicach, będącą certyfikowaną jednostką Centre of Excellence ENETS w zakresie diagnostyki i leczenia guzów neuroendokrynnych oraz uczestniczę w ogólnopolskich konsyliach wielospecjalistycznych.

Jestem szczególnie zaangażowana w profilaktykę chorób nowotworowych poprzez organizowanie spotkań i wykładów edukacyjnych dla studentów, lekarzy, pielęgniarek i osób zdrowych, zainteresowanych tą tematyką.

W codziennej praktyce zajmuję się chorymi z rzadkimi nowotworami neuroendokrynnymi oraz nowotworami urologicznymi, rakiem piersi, rakiem płuca, jajnika, nowotworami przewodu pokarmowego i innymi oraz osobami obciążonymi genetycznie lub z rodzinnym ryzykiem zachorowania na nowotwory.

Staram się widzieć w każdym człowieku dobre strony, tak aby mieć motywację i siłę do pomagania.

Prywatnie jestem mamą Wiktorii oraz czarnego kocura Haru; fascynują mnie tajniki ludzkiej psychiki; na emeryturze zamierzam przeczytać odkładane „na później” książki, malować oraz w końcu mieć czas dla siebie i najbliższych 🙂

Anna Tybińkowska, MBA

Rola w projekcie: odpowiada za strefę administracyjno-prawną wyprzedzicraka.pl

Doktorantka Wydziału Zarządzania PG, dyrektorka zarządzająca Centrum Onkologii, inspiratorka zmian w ochronie zdrowia, entuzjastka podejścia procesowego i Lean Thinking. Ekspertka jakości w ochronie zdrowia. Współtwórczyni metodyki BQMM®, współautorka metodyki HB-HTA w Polsce. Absolwentka licznych studiów, kursów, treningów (m.in. certyfikaty  ITIL, PMO, MSP) z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia oraz jakości w ochronie zdrowia. Lean Healthcare Master. Wykładowczyni i szkoleniowiec. Współautorka artykułów i publikacji.

W ośrodkach onkologicznych pracuję od zawsze. Jeszcze w trakcie studiów ekonomicznych, jako wsparcie lekarza w jego codziennej klinicznej pracy obserwowałam codzienność pacjenta onkologicznego i forsowane przez niego ścieżki w ówczesnym systemie ochrony zdrowia.

Dziś, w roli menadżera preferującego coachingowy styl zarządzania, mam realny wpływ na te ścieżki, na ich modelowanie i na ich optymalizację. Znajduję to, co niezauważalne, poza tym, co wymagane i konieczne, zawsze można zrobić dla pacjenta coś więcej, komunikować inaczej, zaoszczędzić jego czas i siły organizując jego proces leczenia optymalniej.

Dowiedz się więcej

Bez kategorii

Badania genetyczne

Czy słyszeliście o badaniach genetycznych? Niektórzy są nosicielami

Dostosuj swój newsletter, aby otrzymywać tylko treści, które Cię interesują.